Regulile introduse în acest sezon pot fi văzute aici.
Premiul etapei: un voucher Ancada în valoare de 50 de lei. Pentru a intra în posesia lui, va trebui să postaţi numele şi prenumele în rubrica corespunzătoare sau în cadrul comentariului (dacă nu aţi făcut acest lucru într-una din etapele precedente) şi să vă prezentaţi la magazinul Ancada de la Sala Sporturilor.
Primul meci: Bistriţa – U Cluj, 07.12.2012, ora 18.00.
Fiecare participant trebuie să verifice corectitudinea propriilor pronosticurilor introduse în tabelul cu clasamentul, dar şi validarea şi contorizarea lor în coloanele de scor.
Meciurile etapei
Bistriţa – U Cluj
Pandurii – Mediaş
Petrolul – Vaslui
Rapid – Oţelul
CFR – Ceahlăul
Iaşi – Dinamo
Viitorul – Concordia
Severin – Braşov
Steaua – Astra
15 comentarii
Bistriţa – U Cluj x2
Pandurii – Mediaş 1 /2-1
Petrolul – Vaslui 12
Rapid – Oţelul 1/1-0
CFR – Ceahlăul 1/3-1
Iaşi – Dinamo 2/1-2
Viitorul – Concordia1/1-0
Severin – Braşov x/0-0
Steaua – Astra 12
Bistriţa – U Cluj 1x
Pandurii – Mediaş x2
Petrolul – Vaslui 1x
Rapid – Oţelul x/0-0
CFR – Ceahlăul 1/1-0
Iaşi – Dinamo 1/1-0
Viitorul – Concordia x/1-1
Severin – Braşov 2/0-1
Steaua – Astra x(1-1)
Bistriţa – U Cluj 1,2
Pandurii – Mediaş 1, 2
Petrolul – Vaslui 1 (1-0)
Rapid – Oţelul x/0-0
CFR – Ceahlăul 1/2-0
Iaşi – Dinamo 2/0-1
Viitorul – Concordia 1, 1-0
Severin – Braşov 1,2
Steaua – Astra 1(1-0)
Bistrita-u cluj 2 1-2
pandurii-medias 1 2-1
petrolul-vaslui 1x
rapid-otelul 1 2-1
cfr-ceahlaul 1 2-1
iasi-dinamo 2 1-2
viitorul-chiajna 1x
severin-brasov x 1-1
steaua-astra 12
Bistrita-u cluj 1x
pandurii-medias 1x
petrolul-vaslui 1 1-0
rapid-otelul 1 2-1
cfr-ceahlaul 1 3-1
iasi-dinamo 2 1-2
viitorul-chiajna 1 1-0
severin-brasov 2 1-2
steaua-astra 1x
Bistriţa – U Cluj X2
Pandurii – Mediaş X2
Petrolul – Vaslui 2 (1-2)
Rapid – Oţelul 1 (2-0)
CFR – Ceahlăul 1 (3-1)
Iaşi – Dinamo 1X
Viitorul – Concordia 1 (1-0)
Severin – Braşov 1X
Steaua – Astra 1(3-2)
Bistriţa – U Cluj X 0-0
Pandurii – Mediaş 1 2-0
Petrolul – Vaslui X2
Rapid – Oţelul 1 1-0
CFR – Ceahlăul 1 2-0
Iaşi – Dinamo 2 0-1
Viitorul – Concordia 1X
Severin – Braşov X2
Steaua – Astra 1 2-1
Bistriţa – U Cluj 12
Pandurii – Mediaş 1(3-1)
Petrolul – Vaslui 12
Rapid – Oţelul 1 (4-1)
CFR – Ceahlăul 1 (3-0)
Iaşi – Dinamo 2(1-3)
Viitorul – Concordia 12
Severin – Braşov 1(2-0)
Steaua – Astra 2(1-3)
Bistriţa – U Cluj x2
Pandurii – Mediaş 1x
Petrolul – Vaslui x2
Rapid – Oţelul 1/2-0
CFR – Ceahlăul 1/3-0
Iaşi – Dinamo x/1-1
Viitorul – Concordia 1/2-1
Severin – Braşov x/1-1
Steaua – Astra 2(1-2)
Bistriţa – U Cluj X2
Pandurii – Mediaş 1x
Petrolul – Vaslui 2 (1-2)
Rapid – Oţelul 1 (2-0)
CFR – Ceahlăul 2 (0-3)
Iaşi – Dinamo 12
Viitorul – Concordia x (1-1)
Severin – Braşov 2 (1-2)
Steaua – Astra 1(3-0)
Bistriţa – U Cluj X (1-1)
Pandurii – Mediaş X (2-2)
Petrolul – Vaslui X (1-1)
Rapid – Oţelul X (0-0)
CFR – Ceahlăul 1X
Iaşi – Dinamo X2
Viitorul – Concordia X (1-1)
Severin – Braşov X (2-1)
Steaua – Astra 1X
Bistriţa – U Cluj x2
Pandurii – Mediaş x2
Petrolul – Vaslui 1x
Rapid – Oţelul 1 (2-1)
CFR – Ceahlăul 1 (3-1)
Iaşi – Dinamo 2 (1-2)
Viitorul – Concordia 1 (3-1)
Severin – Braşov 2 (1-2)
Steaua – Astra 1 (2-1)
Bistriţa – U Cluj 12
Pandurii – Mediaş 1 [3-0]
Petrolul – Vaslui 12
Rapid – Oţelul 1 [1-0]
CFR – Ceahlăul 1 [2-0]
Iaşi – Dinamo 2 [0-3]
Viitorul – Concordia 1 [3-1]
Severin – Braşov x2
Steaua – Astra 1 [2-0]
Pandurii – Mediaş 1 [2-1]
Petrolul – Vaslui 12
Rapid – Oţelul 1X
CFR – Ceahlăul 1 [3-0]
Iaşi – Dinamo 2 [1-3]
Viitorul – Concordia 1 [2-1]
Severin – Braşov X (1-1)
Steaua – Astra X2
La clasament apare clasamentul din etapa cu nr 18