Am aşteptat o săptămână întreagă această zi de sâmbătă. Cu ochii pe ceas ca pe butelie, am pornit spre Parcul Central pentru tradiţionala întâlnire sportivă de sâmbătă dimineaţă.
La ora 9.00 erau acolo Mihai Miclăuş, Ovidiu Blag, Răzvan Zăvăleanu, Arthur, dl. Mureşan şi cu mine…la fix pentru un 3×3 pe tot terenul. De fapt ce zic eu “un 3×3” când au fost, în prima fază, trei meciuri.
În prima echipă (şi la propriu şi la figurat) se aflau Ovidiu Blag, Răzvan Zăvăleanu şi Arthur, iar dl. Mureşan, Miclăuş şi cu mine am încercat să le facem faţă. N-am reuşit. Am pierdut toate trei meciurile, chiar daca Ovidiu Blag a stat mai sub panou, iar pe faza de atatc noi eram tot timpul 3 contra 2. Asta e…viaţa merge mai departe. Mai departe a mers şi Ovidiu Blag, care astăzi a fost aproape ubicuu, aflându-se şi la baschet, şi pe terenurile de tenis de la Winners şi la microfoanele TVR Cluj şi TVR 3. Pentru a nu strica echilibrul, şi pentru că avea treabă, Mihai Miclăuş a decis şi el să se îndrepte spre cabine.
Am rămas patru şi am jucat 2×2 prin rotaţie, la un singur panou. Au fost şase meciuri “până la 6”, iar la final toţi ne-am declarat învingători. Şi chiar am fost. Dacă e să tragem linie, am jucat trei meciuri “până la 12” şi alte şase “până la 6”. Practic, în total am marcat peste 100 de coşuri în această dimineaţă. Nu-i rău. Când am plecat de acolo panourile se clatinau serios. Sper să reziste în picioare cel puţin până sâmbăta viitoare, atunci când, de la ora 9.00, o vom lua de la capăt.
1 comment
E cea mai originala explicatie foto din toata viata mea. E pentru prima data cind sintem informati cine nu este in poza, nu cine este. Multumim frumos, sintem flatati, si eu, si micalus